Idzie Nowe i ZIELONE
Idzie Nowe i Zielone

Idzie Nowe i Zielone

Nikt nie jest doskonały, my również nie, jednak…

wierzymy, że możemy uczynić ten świat lepszym miejscem, a pierwszym krokiem jest rozpoczęcie zmian od nas samych. Dlatego dzisiaj rozpoczynamy naszą podróż w kierunku bycia bardziej zrównoważoną, przyjazną dla środowiska marką. Naszym celem jest wprowadzanie na rynek nowych kolekcji wyłącznie z ekologicznych surowców, kompostowalnych opakowań, pozyskiwanie jak również produkowanie ich lokalnie przy jednocześnie uczciwie opłacanej pracy. 

REP IN PEACE to marka, która od początku swojego istnienia ceni lokalnych producentów dzianin i tkanin oraz stawia na usługodawców zlokalizowanych w promieniu 10 km od swojej siedziby, wspierając ich i zapewniając mniejszy wpływ na nasze środowisko.
Najwyższa możliwa jakość surowców (materiały, nici, rozwiązania technologiczne) naszych ubrań zaowocowała trwalszymi produktami, które można nosić licząc lata, a nie sezony. To właśnie nazywamy zrównoważonym rozwojem, jeszcze zanim termin okazał się modnym!

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że świadoma moda jest o wiele bardziej wymagająca, jednak z każdym rokiem jest również coraz bardziej możliwa dzięki nowoczesnym rozwiązaniom oferowanym przez naszych partnerów, dlatego jesteśmy gotowi podjąć wyzwanie i odpowiedzialność, aby produkować ponad 50% naszej produkcji ze zrównoważonych, pochodzących z recyklingu i ekologicznych materiałów do końca II kwartału 2022 r.

Surowce, których obecnie używamy w naszych nadchodzących kolekcjach to: regenerowany Nylon ECONYL® (wytwarzany z odpadów morskich), dzianiny z plastikowych butelek PET, pochodzące z recyklingu mieszanki dzianin poliestrowych i bawełnianych, ekologiczne tekstylia z certyfikatami Eko-Tex itp.

Z drugiej strony mocno koncentrujemy się również na wyeliminowaniu plastikowych i foliowych torebek, zastępując je torebkami kompostowalnymi wytwarzanymi z roślin do pakowania naszych produktów. Wraz z opakowaniami kompostowalnymi wprowadzamy coraz częściej ekologiczne koperty wysyłkowe (foliopaki z recyklingu oraz kompostowalne). Czytaj więcej…

Kolejnym krokiem jest nawiązanie współpracy z fundacją „LAS NA ZAWSZE”, która wykupuje ziemię na własność i obsadza ją bioróżnorodnymi lasami Od siebiey dodamy kilka metrów kwadratowych bioróżnorodnego lasu, a także zwiększymy świadomość o znaczeniu zachowania i tworzenia nowych terenów zielonych. To całkiem dobry sposób na zmniejszenie naszego śladu węglowego, nie sądzisz? 

...a to dopiero początek.

Sprawdź teraz nasze kolekcje ECO

 

#zrównoważonamoda #sustainable #eco-friendly #gogreen #recycle #natura #ekologia

Blog kategorie
Blog chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl